Kilka słów o nas.

Projekt nosi tytuł:

"Opracowanie innowacyjnej zdalnie sterowanej mini koparki zasilanej prądem jednofazowym do 240V"


Wartość projektu: 3 284 171,61 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 2 339 118 PLN


Głównym celem projektu jest wykonanie badań i opracowanie prototypu innowacyjnej zdalnie sterowanej mini koparki o napędzie gąsienicowym wyposażonej w pełni elektryczny napęd zasilany z sieci jednofazowej o napięciu do 240V wraz z kompletem dedykowanego osprzętu. Dodatkowo projekt zakłada zastosowanie baterii umożliwiających mini koparce pracę bez dodatkowego zasilania przez minimum 1 godzinę. Opracowanie rozwiązania umożliwi jednej osobie, w postaci operatora, na sterowanie maszyną z odległości w szczególnie trudnych warunkach, niebezpiecznych miejscach o dużych katach nachylenia oraz przy ograniczonej widoczności miejsca pracy układu roboczego. Opracowana mini koparka o napędzie elektrycznym będzie mogła znaleźć szerokie zastosowanie, m.in w pracach wewnątrz budynków, pracach ogrodowych, pracach budowlanych czy przy remontach drogowych.

Osiągnięcie celów głównego projektu nastąpi poprzez realizację następujących zadań:

- opracowanie założeń oraz koncepcji produktu w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników z wykorzystaniem metodologii Design Thinking - Myślenie Projektowe

- zaprojektowanie mini koparki wraz z dedykowanym osprzętem oraz wszelkich układów mających zastosowanie w mini koparce i osprzęcie

- przeprowadzenie szeregu badań i testów w celu optymalizacji projektu pod kątem funkcjonalnym, praktycznym i bezpieczeństwa

- analiza zastosowanych materiałów pod kątem ochrony środowiska i zastąpienie użytych materiałów na bardziej ekologiczne

- zbudowanie prototypu mini koparki, osprzętów oraz zabudowa z tworzywa sztucznego

- przeprowadzenie szczegółowej analizy mini koparki pod kątem możliwości uzyskania patentów oraz w kontekście produkcji seryjnej

 • 06.2016Założenie spółki Tophoe Polska

  Rozpoczęcie projektowania mikro koparek o masie około 500kg. Stworzono koparki MP360 i MP120.
 • 06.2017Raptor 10c

  Rozpoczęcie prac nad mini koparką Raptor 10c. Stworzono prototyp mini koparki o masie 1100gk, z rozsuwanym podwoziem. Prototyp charakteryzuje się ponad standardową wytrzymałością i udźwigami.
 • 12.2017Projekt NCBiR

  Tophoe Sp. z o.o. złożyło dokumentację o dofinansowanie projektu mini koparki elektrycznej.
 • 07.2018Otrzymanie dotacji z NCBiR

  Przyznano dotację na stworzenie mini koparki elektrycznej. Rozpoczęto kompletowanie zespołu i pracę nad samym projektem.
 • 10.2018Łyżki do mini koparki

  Opracowanie podstawowych osprzętów do mini koparki jak łyżka skarpowa i łyżka zwykła.
 • 12.2018Łyżka do odsiewu kamieni

  Opracowano prototyp łyżki do odsiewu kamieni
 • 06.2019Pierwszy prototyp nożyc wyburzeniowych

  W ramach projektu wykonano prototyp nożyc wyburzeniowych.
 • 08.2019Powstanie innowacyjnej łyżki 6w1 do mini koparerk

  Opracowanie łyżki 6w1 dla mini koparek.
 • 10.2019Projekt chwytaka do mini koparki

  Stworzono prototyp chwytaka dla mini koparek. Pozwala on na udźwig minimum 400kg.
 • 12.2019Chwytak do beczek z rotatorem

  Powstaje prototyp chwytaka do beczek z rotatorem 360. Pozwala on na podnoszenie i obracanie beczek do 210l.
 • 04.2020Przyczepka z hydraulicznym wysypem

  Powstaje prototyp przyczepki z hydraulicznym wysypem. charakteryzuje się bardzo wytrzymałą budową kipra i udźwigiem ponad 800kg.
 • 06.2020Zakończenie testów nożyc

  Zakończono testy fizyczne prototypu nożyc i rozpoczęto prace nad opracowaniem nożyc pozwalających na współpracę z każdą mini koparką i robotem wyburzeniowym
 • 09.2021e-Raptor 10c

  Został stworzony prototyp mini koparki elektrycznej i rozpoczęły się testy w terenie.
 • 11.2021Karczownica

  Powstał prototyp karczownicy do mini koparek. Noże obracające się z prędkością ponad 2000obr/min pozwalają na komfortowe karczowanie a nawet ścinanie niewielkich drzewek.
 • 02.2022Pług do odśnieżania oraz widły do podnoszenia palet

  Powstają prototypy pługa do odśnieżania z mocowaniem do mini koparek oraz widły do podnoszenia palet z regulacja rozstawu wideł.
 • 01.2022Wiertnica

  Stworzono prototyp wiertnicy pozwalającej na swobodną pracę wiertłami do 500mm przy zasilaniu z mini koparki na poziomie 20l/min. Produkt niebawem trafi do sprzedaży.
 • 03.2022Zakończenie przedostatniego etapu projektu NCBiR

  Zakończono badania na Politechnice Wrocławskiej. Wszystkie kamienie milowe zostały osiągnięte. Zaczęto prace nad komercjalizacją wyników projektu.
 • 05.2022Nożyce wyburzeniowe X150 trafiają do produkcji małoseryjnej.

  Nożyce po przejściu szeregu testów fizycznych spełniły wszystkie oczekiwania klientów. Testy przeprowadzono także na terenie Francji. Dokończono dokumentację DTR i nożyce są w trakcje małoseryjnej produkcji. Pierwsi klienci otrzymają nożyce w drugiej połowie 2022 roku.
 • 05.2022Nowa strona WWW i obecność w social mediach

  Tophoe Polska zmienia swój design. Została stworzona nowa strona internetowa oraz rozpoczęto kampanie informacyjne w social mediach.

Podstawowy zespół

Piotr

ponad 15 lat doświadczenia

Odpowiedzialny za produkcję i montaż. Bierze czynny udział w procesie konstrukcyjnym pilnując technologii. Kontroluje współpracę z kooperantami. Posiada szerokie kontakty w sektorze produkcyjnym. Odpowiedzialny za większość pomysłów w firmie. Prywatnie miłośnik strzelectwa i motoryzacji.


Mieczysław

ponad 15 lat doświadczenia

Odpowiedzialny za tworzenie dokumentacji DTR i CE. Bierze czynny udział w procesie projektowania. Odpowiedzialny za kontakty z kooperantami. Posiada szerokie kontakty wśród dostawców i przedstawicieli wielu podzespołów na rynku maszyn budowlanych i górniczych. Prywatnie miłośnik broni i technologii jutra.


Aleksander

ponad 5 lat doświadczenia

Odpowiedzialny za montaż hydrauliki siłowej i instalacji elektrycznej na maszynach. Sprawuje kontrolę nad podzespołami i detalami dostarczanymi z firm zewnętrznych. W wolnej chwili projektuje i drukuje podzespoły w technologii 3D.


Tophoe Polska


Adres

ul. Strzegomska 55d

53-611 Wrocław

Polska